اخبار

اولین حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون در مرکز وصال

اولین حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون در مرکز وصال

دوشنبه دوم دی ماه مدیر عامل سازمان انتقال خون آقای دکتر پیمان عشقی از مرکز انتقال خون وصال بازدید بعمل آوردند. جناب آقای دکتر پیمان عشقی مدیر عامل سازمان و همراهان با حضور در بخش های مختلف مرکز ضمن دیدار با پرسنل ، از نزدیک در جریان خدمات رسانی مرکز به بیمارستان قرار گرفتند و همچنین از تجهیزات و دستگاههای موجود در مرکز از جمله دستگاه Alinity s کمپانی Abbott که به تازگی توسط شرکت پایا زیست آرایه نماینده کمپانی ابوت در مرکز نصب و راه اندازی گردیده بازدید بعمل آوردند و با نحوه کار دستگاه آشنا شدند.

(more…)

کلسیم چه نقشی را در بدن ما ایفا می‌کند و ضرورت استفاده از کلسیم چیست - پایاریست آرایه

کلسیم چه نقشی را در بدن ما ایفا می‌کند و ضرورت استفاده از کلسیم چیست

کلسیم در استخوان‌ها وجود دارد و کمبود آن موجب پوکی استخوان می‌شود و به میزان فراوان در شیر وجود دارد. پس چرا زنان میانسال و مسن با وجود اطلاع از این مسأله مبتلا به پوکی استخوان می‌شوند؟ (more…)

لیتیوم - پایازیست

موارد استفاده از مکلمل‌های لیتیوم و نقش آن‌ها در بدن

لیتیوم یک ماده معدنی است که در برخی از مواد غذایی به طور طبیعی یافت می‌شود و در بدن انسان نیز به مقدار بسیار کمی وجود دارد. لیتیوم نقش‌های متعددی در بدن انسان ایفا می‌کند که در ادامه این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

(more…)

نیاز بدن به کلر - پایازیست

نیاز بدن به کلر

کلر یا کلرید یک ماده معدنی خارج سلولی است که برای حفظ و نگهداری تعادل و بالانس مایعات بدن و عملکرد صحیح و بی‌نقص سلول‌ها ضروری است. همچنین کلر یکی از محتویات اصلی شیره معده است که نقش مهمی در هضم غذا دارد.

(more…)

سدیم و پتاسسیم - پایازیست

سدیم و پتاسسیم

سدیم و پتاسیم با هم کشف شدند و هر دو برای رشد طبیعی، اساسی شناخته شده‌اند. مصرف زیاد سدیم (نمک) سبب نقصان پتاسیم می‌شود. سدیم به محلول نگاه داشتن کلسیم و مواد معدنی دیگر در خون کمک می‌کند.

(more…)

نکات ایمنی مهم در آزمایشگاه - پایازیست

نکات ایمنی مهم در آزمایشگاه

در آزمایشگاه چه نکات مهمی را باید رعایت کنیم؟

۱- هرگز بدون روپوش، دستکش، ماسک، عینک و سایر وسایل ایمنی مناسب آزمایش نکنیم. باید بدانیم که برای کار با برخی مواد خاص استفاده از تجهیزات ایمنی ویژه و اختصاصی لازمست. یعنی باید از دستکش و ماسک و سایر وسایل مخصوص برای کار با آن مواد استفاده کنیم و تجهیزات ایمنی معمولی کارآیی لازم را ندارند. (more…)

چگونه مدیر آزمایشگاه خوبی باشیم؟ - بخش سوم - اعضای آزمایشگاه - پایازیست

چگونه مدیر آزمایشگاه خوبی باشیم؟ – بخش سوم

بسیاری از دانشمندان و مدیران اشاره کردند که همه رهبران موفق مثل هم نیستند. اولین قدم برای رسیدن به پتانسیل رهبری، شناخت سبک رهبری‌تان است. منابع آنلاین مختلفی وجود دارد که به شما فرصت می‌دهد تا روش رهبری‌تان را بشناسید و تحلیل کنید. (more…)

چگونه مدیر آزمایشگاه خوبی باشیم؟ - بخش اول - پایازیست

چگونه مدیر آزمایشگاه خوبی باشیم؟ – بخش اول

تاکنون احساس کرده‌اید که در مقام مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی، آمادگی لازم را ندارید؟
شما حرفه تحقیقاتی را این دلیل انتخاب کردید که دنیای پیرامون مسحورتان کرده بود و می‌خواستید چگونگی وجود حیات را در سطح مولکولی کشف کنید. (more…)